Perşembe, Eylül 29, 2022
Google search engine
Ana SayfaE-Ticaret HukukuE-Ticaret Hukuku-Kullanım Sözleşmesi

E-Ticaret Hukuku-Kullanım Sözleşmesi

Kullanım Koşulları: 

Üye, Kullanıcı veya ziyaretçi tarafından bir web sitesi ziyaret edildiğinde, sitenin amacına bakılmazsızın Üyelik sözleşmesi veya kullanım sözleşmesinden birinin bulundurulması gerekmektedir. 

Üyelik Sözleşmesi genel olarak üyelik isteyen siteler için kullanılmakta fakat üye olmadan evvelde genel kullanım koşullarını ile sitenin kullanım koşullarını belirtmektedir.  Site tarafından internet sitesinin nasıl kullanılacağını ve kullanıcıların uyması gereken kurallarla birlikte kabul etmiş sayacağı kuralları belirten tek taraflı bir irade beyanıdır. Site hakkında kullanıcıların bilgilendirilmesi amacıyla bilgiler sunulur ve bu bilgilere istinaden uyulması gereken koşulları sunmuş olur. Kullanım koşulları onaylandı zorunluluğu yoktur. Siteye girildiği an kabul edilmiş sayılır. 

Web sitesinin kullanım amacını, şeklini

Web sitesinde suç oluşturan unsurları,

Web sitesinin sorumluluklarını ve kullanıcı yükümlülükleri hakkında bilgi verir. 

Web sitesinde herhangi bir suç işlenip, maddi veya manevi zarar oluşturulması halinde kullanım koşulları Web sitesinde beyan olunan şekilde dikkate alınır. Bu sepelerden ötürü site üzerinde kullanım koşullarının dikkatlice hazırlanması gerekmektedir. 

İlgili İçerikler
- Reklam -
Google search engine

En Çok Okunanlar

Son Yorumlar